W Menadżerze Firmy od niedawna pojawiła się nowa zakładka – domeny. Z dzisiejszego wpisu dowiesz się, do czego służy i jak z jej pomocą zweryfikować domenę na Facebooku.

Menadżer Firmy na Facebooku – co to jest i do czego służy?

Skoro czytasz ten tekst, prawdopodobnie korzystasz z Menadżera Firmy na Facebooku. Jeżeli nie – odsyłam Cię do podlinkowanego wpisu.

W wielkim skrócie mówiąc: Menadżer Firmy to konto, które zbiera pod jednym “dachem” zasoby Twojej firmy (fanpage’e, konta reklamowe, itd.) i pozwala nimi zarządzać z jednego miejsca. Bardzo wygodne rozwiązanie dla firm o rozbudowanej strukturze, mających pod sobą wiele profili czy korzystających (chociażby do celów rozliczeniowych) z kilku kont reklamowych.

Menadżer Firmy to narzędzie, która na swoich szkoleniach polecam wszystkim. Od niedawna pojawił się ku temu kolejny powód – edycja linków.

Prawdopodobnie zdążyłeś zauważyć, że od kilku miesięcy Facebook nie pozwala edytować podglądu linków udostępnianych na portalu. Dotychczas mogliśmy zmieniać tytuł, miniaturę czy opis linku. Dało się to obejść na kilka sposobów (na przykład przez Power Editora), jednak w końcu będzie można przestać kombinować. 

Wystarczy, że dodasz domenę do Menadżera Firmy.

 

Jak zweryfikować domenę na Facebooku – instrukcja krok po kroku

Zweryfikujmy Twoją domenę. W tym celu musimy przejść kilka kroków.

Po pierwsze, wejdź do swojego Business Managera. Rozwiń menu dostępne w lewym górnym rogu i przejdź do zakładki “Ustawienia firmowe”.

ustawienia menadżera firmy na facebooku  Jak zweryfikować domenę na Facebooku w Menadżerze Firmy menadzer firmy facebook ustawienia 1024x355

Po lewej zobaczysz listę wszystkich swoich zasobów – fanpejdży, osób, kont reklamowych. Przypatrz się uważnie, bo w dolnej części pojawił się nowy wiersz – to właśnie “Domeny”. Przejdźmy więc tam.

domeny menadżer firmy  Jak zweryfikować domenę na Facebooku w Menadżerze Firmy menadzer firmy domeny 455x1024

Świeci pustkami – czas to zmienić! Kliknij więc na “Dodaj nowe domeny”. Wpisz jej nazwę i przejdź dalej.

instrukcja weryfikacji domeny  Jak zweryfikować domenę na Facebooku w Menadżerze Firmy instrukcja wdrozenia weryfikacji domeny 1024x500

Dostaniesz gotową instrukcję wdrożeniową. To najtrudniejsza część – nie obędzie się bez wsparcia osoby technicznej. Są dwa sposoby weryfikacji domeny, obie wymagają jednak operacji na kodzie strony. Jeżeli umiesz zrobić to samodzielnie – super. Jeżeli nie, prześlij instrukcję swojemu developerowi. Możesz też podesłać mu dodatkowo ten link.

Gdy tylko dostaniesz informację, że Twój programista wykorzystał jedną z metod do weryfikacji domeny, możesz to… zweryfikować! Wróć więc do sekcji “Domeny” i kliknij zweryfikuj domenę.

pomyślna weryfikacja domeny  Jak zweryfikować domenę na Facebooku w Menadżerze Firmy weryfikacja domeny pomyslna

Jeżeli dostaniesz taki komunikat, to wszystko poszło bez zarzutu! Jeżeli nie – wiesz, kogo musisz ścigać.

Ostatnim krokiem jest połączenie fanpage’a z domeną – Facebook musi wiedzieć, która z Twoich stron ma mieć dostęp do domeny, a co za tym idzie, móc edytować linki.

przypisywanie fanpage do domeny  Jak zweryfikować domenę na Facebooku w Menadżerze Firmy business manager przypisywanie strony 1024x379

To wszystko! Zweryfikowałeś swoją domenę.

Daj znać, czy chcesz częściej czytać tego typu poradniki, które tłumaczą krok po kroku, jak ustawić pewne rzeczy na Facebooku. Tymczasem…

 

do przeczytania!

Artur Jabłoński 

Artykuł Jak zweryfikować domenę na Facebooku w Menadżerze Firmy pochodzi z bloga ArturJablonski.com.

Related Posts