Ile Artyści otrzymują z serwisów streamingowych ?

[vc_row][vc_column][vc_column_text css_animation=”none”]Serwisy streamingowe opanowały rynek muzyczny. Obecnie użytkownicy mają szeroki wachlarz wyboru swojej platformy do odtwarzania muzyki. Za niewielkie pieniądze otrzymują nieograniczony dostęp do milionów utworów, w dowolnym czasie, miejscu i no limit, dopóki opłacają abonament.

Marki, takie jak Spotify, Deezer, Tidal, Apple Music, Google Play Music, Napster, YouTube i Pandora uzyskują rekordowe przychody, jednak ile z nich trafia do artystów?

Oto jak przedstawia się porównanie czołowych serwisów. Zobacz ile artyści otrzymują za jednorazowe odtworzenie ich utworu:

Napster – $0.0167

Tidal – $0.0110

Apple Music – $0.0064

Google Play Music – $0.0059

Deezer – $0.0056

Spotify – $0.0038

Pandora – $0.0011

YouTube – $0.0006

Na pierwszym miejscu znalazł się Napster, który jest mniej popularny w Polsce, jednak korzysta z niego aż 5 mln użytkowników na całym świecie. Wypłacenie minimalnej płacy artyście wiąże się z 90 tysiącami odtworzeń. Tidal, ulubiony przez polskich melomanów, wypłaca wynagrodzenie dopiero po 130 tysiącach odtworzeń. Podium zamyka Apple Music, z rekordową ilością – 27 milionami użytkowników, jednak do wypłacenia honorarium artyście niezbędne jest az 230 tysięcy odtworzeń.

Najmniejsze kwoty przeznaczane dla artystów oferuje najpopularniejszy ze wszystkich YouTube, na którym minimalna liczba wyświetleń do osiągnięcia zarobku to 2,4 miliona odtworzeń.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]