Minimalizm, przejrzystość, kolor! – najnowsze trendy w projektowaniu stron WWW

Minimalizm, przejrzystość, kolor! – najnowsze trendy w projektowaniu stron WWW

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Trendy w projektowaniu stron internetowych stale się rozwijają i zmieniają. To, co wyglądało dotąd na nowoczene i świeże, z dnia na dzień może stać się już nieodwołalnym passe. Z drugiej strony, tendencje raz odrzucone mogą niespodziewanie wrócić do mody. Przygotowaliśmy kilka trendów, które wg nas zdominowały rynek stron internetowych w 2017 roku. Zasięgnijcie inspiracji!

 

1. Wielka czcionka

Coraz więcej firm sięga po ogromne, wyraźne czcionki na swoją stronę startową. Ten styl działa bardzo dobrze wtedy, kiedy reszta strony utrzymana jest w minimalizmie i przejrzystości. Dużymi literami zwracamy uwagę na to, co najważniejsze.

2. Video w tle

Filmy o wysokiej jakości, lub formaty GIF zaczęły dominować jako tło strony internetowej. Zapętlone, krótkie video stały się popularnym sposobem na dodanie ruchu na stronie oraz na zainteresowanie odbiorcy wizualną odsłoną. Pełny ekran na pewno zatrzyma uwagę odwiedzających stronę na dłużej niż tylko szybki rzut okiem.

3. Eksperymentalna kompozycja

Aby wyróżnic się w morzu poukładanych struktur kompozycyjnych, niektórzy projektanci postawili na te bardziej nieoczywiste. Stosowane mozaiki czy kolaże nakładających się obrazów są bez wątpienia bardziej atrakcyjne dla oka niż jednolita faktura.

4. Gradient

Kalejdoskopowe gradienty powróciły w wielkim stylu. Jest to doskonały przykład na to, że moda zatacza koło. Dwukolorowy efekt w tle na pełnym ekranie wygląda świeżo i nowocześnie.

5. Żywe, kolorowe, geometryczne warstwy

Zachwiane, ułożone warstwami struktury dodają nieoczywistą głębię i fakturę do prostego układu witryny. Wzorzyste litery, kapryśne kształty, śmiałe desenie świetnie sprawdzą się jako kolorowy dodatek do stonowanych barw.

6. Prosty tekst

Niektóre firmy całkowicie odchodzą od zdjęć i sekcji nawigacyjnych strony na rzecz kilku linijek prostego tekstu, by poinformować o najważniejszych aspektach swojej działalnośći. Jest to nowoczesne, czytelne podejście do prezentacji informacji – krótki opis misji oraz dostarczenie linków do próbek pracy.

7. Ultra minimalizm

Coraz częściej projektanci doprowadzają minimalistyczne konwencje do skrajności. Na stronie startowej wyświetlane są bezwględnie tylko najpotrzebniejsze informacje, albo co więcej tylko pojedyncze słowa, np. nazwa i odsyłacz do MENU.

8. Ilustracje na zamówienie

Świetnym sposobem na wstrzyknięcie odrobiny osobowości do witryny jest stworzenie unikalnych grafik przez profesjonalnych grafików. Skrojone na miarę ilustracje, nieskopiowane z Internetu dodadzą indywidualnego charakteru stronie.

9. Mieszanie pionowego i poziomego tekstu

Uwolnienie tekstu z jednego poziomu i umieszczenie go pionowo na stronie daje niezwykle odświeżający wymiar. Tekstu nie musi być dużo, jednak w różnych odsłonach doda kompozycji charakteru i przysłowiowego pazura.

10. Modułowa konstrukcja

Jest to niezawodny sposób do stworzenia przystępnej strony, która utrzyma odwiedzających przy zainteresowaniu. Z drugiej strony modułowa budowa pozwala na idealne dopasowanie witryny do naszych potrzeb, jak i do późniejszej jej rozbudowy.

[/vc_column_text][vc_column_text]

Projektowanie stron internetowych Wrocław

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Related Posts