Zakładka na Facebook’u – najważniejsze informacje w jednym miejscu!

Zakładka na Facebook’u  – najważniejsze informacje w jednym miejscu!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Coraz częściej artyści rezygnują ze stron internetowych na rzecz strony na Facebook’u, bo wydaje się to rozwiązaniem nowoczesnym, podążającym z duchem czasu. Nic bardziej mylnego! Facebook to forma bloga, pamiętnika, ale w gąszczu dodawanych informacji bardzo często pominąć te najważniejsze. Nie chcesz mieć strony internetowej, ale marzysz o uporządkowanych danych? Nic straconego! Z pomocą nadchodzi Zakładka![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=””][vc_column_text]

Facebook ma to do siebie, że Oś czasu, na której publikujemy informacje jest bardzo rozciągła, a opublikowane przez nas newsy – „spadają w dół”, kiedy dodajemy kolejne. Wiąże się to z tym, że kiedy odbiorca odwiedza nasz Funpage, musi przescrollować całą tablicę w dół, by dokopać się do informacji, których potrzebuje, bądź które potencjalnie by go interesowały. Często trwa to bardzo długo, a przewijając kolejne posty czasami można przegapić to, co najważniejsze, bądź to, czego się właśnie szuka.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”2468″ img_size=”200×600″][/vc_column][vc_column width=”3/4″][vc_column_text]

Zakładka to bardzo praktyczne narzędzie od Facebooka, umożliwiające dodanie do Funpage’u dowolnej podstrony, na której można umieścić konkretne informacje na temat artysty, zespołu czy innej działalności. Zakładka umożliwia nam to, żeby dodać uporządkowane, wyselekcjonowane informacje w jedno miejsce, a nie jako kolejny post na time-line.

Zakładkę dodaje się po lewej stronie Funpage’u, obok podstawowych narzędzi Facebooka, takich jak Strona główna, Informacje, Zdjęcia itd. Pozwala to na dodanie do tej listy kolejnego przycisku, który odnośni do stworzonej przez nas podstrony. Dzięki temu możesz dodać do swojego Funpage’u informacje, które są niezbędne w promocji np. ofertę koncertową, portfolio czy demo zespołu.

Wewnątrz takiej zakładki możemy umieścić dowolną stronę stworzoną przy pomocy HTML, CSS i JavaScript. Dzięki temu można zapewnić odbiorcom szybki dostęp do materiałów promocyjnych przez Facebooka, również w ciekawej interaktywnej formie. Zakładki mogą przybierać atrakcyjny layout, ponieważ można do nich dodać spersonalizowane grafiki np. zawierające zdjęcia. Można również wplatać odnośniki, linki do Youtube, czy modyfikować czcionki i kolory.

Zakładka to więc najlepsze rozwiązanie promocyjne i marketingowe, jeżeli nasza aktywność w sieci to tylko Facebook. Dzięki temu łatwo zbudujemy atrakcyjny dla odbiorców Funpage, a najważniejsze informacje będą dostępne na jedno kliknięcie myszki!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Related Posts